2015

 

Podzimní koncert Komorního sboru VOCALICA

Vocalica_Karlov2014 - logoVe středu 21. října 2015 proběhl v kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého v Praze na Karlově Podzimní koncert Komorního sboru VOCALICA. Výtěžek dobrovolného vstupného, který činil 2.900,- Kč, byl umělci věnován na výrobu nových zvonů. Uctivé a srdečné „Zaplať Pán Bůh!“ Zde jsou odkazy na několik skladeb, které zazněly v průběhu koncertu pod karlovskou klenbou: (Ave maris stella), (Ave Maria) a (Jen to samo). Fotografie je možné shlédnout (ZDE).

_______________________________________________________

Stabat Mater – Antonín Dvořák

Antonín Dvořák 2Ukázka z benefičního koncertu, který proběhl 26. září 2015 v kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého v Praze na Karlově. Učinkovali Munchner Brahms-Chor, Chor der Friedhelm Schnitzler Musikstifts a Pražští filharmonici pod taktovkou dirigenta Andrease Sczygiola. Jako sólisté vystoupili Barbora Perná (soprán), Petra Vondrová (mezzosoprán), Dušan Růžička (tenor) a Michael Kubečka (bas). Výtěžek koncertu byl umělci věnován na pořízení nových karlovských zvonů. Ukázky karlovského koncertu naleznete zde: (Stabat Mater – Antonín Dvořák) a (Stabat Mater – Antonín Dvořák (2)).

____________________________________________________________

Křest na Karlově o Vigilii Veliké noci L.P. 2015

ChristosO Velikonoční vigilii přijalo v Karlovském chrámu svátost křtu osm katechumenů. Poté pak poprvé přistoupili ke stolu Páně a zapojili se do Kristova velikonočního tajemství. Ať je vzkříšený Kristus provází na každém kroku jejich života! Fotografie je možné shlédnout (zde)


 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.