2013

Neděle „Gaudete“ 2013

Zvláštní postavení mezi jednotlivými dny Adventu má třetí neděle adventní, zvaná „Gaudete“ podle vstupní antifony „Radujte se stále v Pánu“. Tato neděle se vyděluje z celkově vážného ducha adventní doby a připravuje nás pro chvíle vánoční radosti. Oproti ostatním dnům Adventu, kterým je vlastní fialová barva pokání, je neděle „Gaudete“ jedním ze dvou dnů liturgického roku, kdy se užívá barva růžová. Tato barva symbolizuje radost z toho, že se oslava narození Spasitele již přiblížila.
Třetí neděli adventní v karlovském chrámu celebroval pater Mgr. Jan Gerndt, který laskavě zastoupil našeho duchovního správce otce Dr. Jiřího Svobodu. Odkaz na fotografie je zde.

________________________________________________________

Předvánoční koncert smíšeného pěveckého sboru 440 Hz

V úterý 10. prosince proběhl v karlovském kostele nádherný předvánoční koncert smíšeného pěveckého sboru 440 Hz. Pod vedením sbormistryně Elišky Bendové zazněla Česká vánoční mše koledová od Antonína Hradila a další vánočně laděné skladby. Výtěžek dobrovolného vstupného, které činilo 2.147,- Kč, věnoval sbor na opravy a provoz kostela, za což jim patří velký dík! Fotky můžete vidět zde.

________________________________________________________

Přijetí do katechumenátu – listopad 2013

Dne 30. listopadu 2013, v sobotu před první nedělí adventní, byli v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha přijati pražským arcibiskupem kardinálem Dukou do katechumenátu Lubomír, Patrik, Šárka a Tomáš, karlovští katechumeni. S Boží pomocí přijmou křest o Velikonocích 2015. Prosíme o modlitby za ně, jejich rodiny a kmotry. Foto z akce zde.

_________________________________________________________

Pietní akt k uctění padlých policistů a hasičů – listopad 2013

29. listopadu se v Muzeu uskutečnil tradiční pietní akt k uctění památky padlých policistů a hasičů. Hlavními pořadateli aktu jsou Nadace policistů a hasičů, Muzeum Policie ČR a Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy. Letos poprvé se poprvé oficiálně zúčastnili i představitelé Křesťanské policejní asociace. Za účasti nadační rodiny – pozůstalých a tělesně postižených byly položeny věnce a kytice. Pietní akt završila krátká bohoslužba slova. Foto zde.

___________________________________________________________

Svatba Petera a Kuan-Heng

V sobotu 23. listopadu 2013 spojili v karlovském kostele své životní cesty Peter Molnár ze Slovenska a Kuan-Heng Lin z Taiwanu. Oddávajícím byl karlovský jáhen Jiří. Ať jim Bůh žehná a chrání je i jejich rodiny! Foto si můžete prohlédnout zde.

____________________________________________________________

Výstava Tolik let spolu…

Muzeum Policie ČR spolu s Římskokatolickou duchovní správou u kostela Nanebevzetí Panny Marie na Karlově a Křesťanskou policejní asociací připravilo výstavu, která mapuje několik desetiletí, kdy vedle sebe a spolu existuje Muzeum a přilehlý kostel. Návštěvníci zde spatří celou řadu liturgických i jiných předmětů z majetku kostela a řadu zajímavých fotografií a dokumentů, mapující minulost objektu jako muzea PS, SNB a konečně Policie ČR. Výstava pro veřejnost bude k vidění do 31.1.2014. Fotografie je možné vidět zde.

__________________________________________________________

Průvod pražských strašidel – modlitba za neusmířené duše

Tradiční průvod pražských strašidel prošel Prahou v předvečer Památky všech věrných zemřelých, 1. listopadu 2013. V jeho závěru u křížku na Loretánském náměstí sloužil karlovský jáhen Jiří krátkou bohoslužbu slova za neusmířené duše. Ať Pán žehná pořadatelům za jejich dobrý úmysl a účastníkům za otevřenost srdcí. Foto z akce zde.

___________________________________________________________

Hebamme – natáčení filmu

Ve dnech 17. a 18. října 2013 byly v kostele Nanebevzetí Panny Marie natáčeny scény pro připravovaný film Hebamme, který bude vysílat německá televize ARD v roce 2014. Film režíruje Hannu Salonen. V roli faráře ve scénách u nás natáčených se představil rakouský herec Johannes Silberschneider. Foto z natáčení zde.

____________________________________________________________

Křest Jeníka – září 2013

Dne 28. září 2013 byl v karlovském chrámu pokřtěn Jan Petr Kopač. Ať mu je Pán stálou oporou a ochranou. Fotografie ze křtu je možné shlédnout zde.

_____________________________________________________________

Úprava presbytáře – srpen 2013

V měsíci srpnu roku 2013 proběhla úprava presbytáře našeho kostela. Byl instalován nový obětní stůl z dílny akademického sochaře Karla Stádníka, trvalého jáhna z Týnské farnosti. Dále byl přidán ambon, vyrobený podle návrhu P. Mgr. Vladimíra Kelnara. Do presbytáře se vrátilo novogotické sedes a k němu náležející taburety. Povedlo se i položení nového koberce. Foto zde.

______________________________________________________________

Bohoslužba za policisty a četníky padlé v září 1938

Muzeum Policie ČR ve dnech 7. – 8. září 2013 pořádá akci nazvanou „Za četníky do školy„. Je možné podívat se, jak se žilo četníkům ve škole za první republiky, nahlédnout do třídy, kde se četníci učili a na cvičiště, kde se cvičili v zacházení se zbraní. V rámci této akce bude v neděli 8. září ve 13.50 hod. v kostele Nanebevzetí Panny Marie odsloužena bohoslužba za policisty a četníky, kteří padli v boji s německými teroristy v průběhu září 1938. Více info o akci muzea ZDE. Fotografie z bohoslužby zde.

______________________________________________________________

Svatba Tomáše a Veroniky

V pátek 23. srpna L. P. 2013, v 10.00 hodin, v karlovském chrámu vstoupili do stavu manželského pan Tomáš Milota a slečna Veronika Brigita Laňková. Oddávajícím byl pater Petr Bouška. Prosme Pána za snoubence a jejich rodiny. Video z obřadu je zde.

_______________________________________________________________

Svatba Františka a Hany ve čtvrtek 15. srpna 2013

Fotografie ze svatby pana Františka Jakovce a paní Hany Zádové si můžete prohlédnout zde: http://jiri-ignac.rajce.idnes.cz/Svatba_Frantiska_a_Hany

________________________________________________________________

Svatba Lukáše a Petry

V sobotu 13. července, L. P. 2013, byli karlovským jáhnem Jiřím Laňkou oddáni pan Lukáš Halbych a slečna Petra Kadlecová. Několik obrázků z této události můžete shlédnout zde: http://jiri-ignac.rajce.idnes.cz/Svatba_Lukas-Petra

________________________________________________________________

Bohoslužba za oběti drog 20. června 2013

Tato ekumenická bohoslužba za policisty, kteří padli v boji proti drogám a za oběti drogové závislosti, proběhla ve čtvrtek 20. června 2013 od 17.30 hod. Bohoslužbu pořádala KPA na žádost a za spolupráce velitele Národní protidrogové centrály SKPV PČR. Fotoalbum je zde: http://jiri-ignac.rajce.net/Bohosluzba_za_obeti_drog_20_cervna_2013

________________________________________________________________

Křest Lukáše dne 16. června 2013

V neděli 16. června 2013 byl při mši svaté jáhnem Jiřím Laňkou pokřtěn policista Lukáš. Zároveň přijal dar Ducha svatého při biřmování z rukou rektora karlovského kostela, d. p. Dr. Jiřího Svobody. Fotografie můžete vidět zde: http://jiri-ignac.rajce.net/Krest_Lukase_16_cervna_2013

________________________________________________________________

Křest Filipa a Gabriely 1. června 2013

V sobotu 1. června 2013 byli v karlovském kostele pokřtěny dvě nádherné děti, Filip a Gabriela Krupkovi. Fotografie naleznete zde: http://jiri-ignac.rajce.net/Krest_Filipa_a_Gabriely_-_1_cervna_2013

________________________________________________________________

Jarní koncert KPA 2013

V tomto odkazu si můžete prohlédnout fotografie z Jarního koncertu. A zde je také něco k poslechu: http://youtu.be/DWD6JhXrrj8

________________________________________________________________

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.