Poslední mimořádné prohlídky chrámu

VykřičníkTuto neděli jsme se na Karlově rozloučili s dlouholetým asistentem, panem Michaelem Soukupem, který zde ukončil své působení ministranta a zvláště pak kustoda. Jeho poutavé vyprávění o karlovské minulosti zaujalo již mnoho a mnoho návštěvníků karlovské svatyně. Vzhledem k mimořádnému zájmu, který jste o komentované prohlídky projevili v posledním čase, rozhodl se pan Michael, že uspořádá ještě dvě mimořádné, opět velice podrobné a obsáhlé komentované prohlídky kostela. První proběhne v pondělí 22. srpna a druhá, definitivně poslední, pak v pátek 26. srpna, obě od 18.00 hodin. Setkání zájemců bude v 17.50 hodin před kostelem, který bude po zahájení prohlídky uzavřen.

Příspěvek byl publikován v rubrice Prohlídky kostela. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Poslední mimořádné prohlídky chrámu

 1. Diaconus napsal:

  Dobrý den, vážený pane Horáčku. Ta naše Betlémská jeskyně bude otevřená ihned, jak bude opravená!!! Jedná se o vzácný barokní prostor, který nutně potřebuje opravy a je v současné době v péči památkářů. Rád jim vyřídím, že jejich počínání je trapné. Ale jinak bych řekl, že dělají vše co mohou, aby tento skvost uvedli co nejdříve do provozu. I samotný chrám je nádherný a je na co pohlédnout a o čem hovořit. Takže budeme lidi poutat na prohlídku dále.
  jáhen Jiří

 2. Diaconus napsal:

  Děkuji mnohokrát za Vaše milá slova, vážená paní Bělovská! Rád je panu Michaelovi budu tlumočit. Rovněž mě mrzí, že odchází. V úctě jáhen Jiří

 3. Petr Horáček napsal:

  Dobrý den. Chci se opět zeptat, kdy už bude otevřená ta vaše Betlémská jeskyně??? Stále zde poutáte lidi na prohlídku kostela, ale to nejcennější a to na co nejvíc váš kostel sází a máte to hned na první stránce na internetu – čili ta Betlémská jeskyně, je ale dle vás stále zavřená a člověk ji pak v té prohlídce ani nevidí, což mi přijde docela „trapné“… Co se tam pořád s ní děje a spěje to již k tomu, že ta jeskyně bude už pro návštěvníky přístupná nebo ještě stále ne? Nějaké konkrétní datum zpřístupnění by bylo? Díky za info, rád bych váš kostel navštívil, ale rozhodně chci vidět i tu jeskyni, což si myslím, že je pochopitelné… Hezký den, Horáček Petr.

 4. Diana Bělovská napsal:

  Osobně jsem zažila několik přednášek a přivedla na ně přátele, známé i spolupracovníky. Přednášky pana Michaela Soukupa jsou velice obsáhlé a působivé. Zvláště oceňuji poutavý přednes a množství detailních a obohacujících informací, které se během výkladu dozvíte.
  Opravdu škoda, že jeho přednášky končí.
  Dovolím si říct, že je v tomto směru pan M. Soukup nenahraditelný.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s